Opis

Narty jest to jeden z ulubionych zimowych sportów Polaków. Jednym z lepszych ośrodków narciarskich w Polskich górach jest Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Ośrodek położony jest w Beskidzie Sądeckim około 10 kilometrów od Piwnicznej – Zdroju. Stacje narciarskie znajdują się w dwóch miejscowościach po przeciwległych stronach góry Pusta Wielka. Są to Wierchomla i Szczawnik.

Narciarze mogą cieszyć się bardzo dobrymi warunkami dzięki specyficznemu mikroklimatowi. Temperatura na górze oraz stokach jest o około 4 stopnie niższa niż na pobliskim terenie, dzięki czemu śnieg utrzymuje się tutaj od końca listopada do kwietnia.

Na narciarzy czeka tutaj boga infrastruktura narciarska i baza noclegowa gastronomiczna. Na górze zlokalizowane są dwa wyciągi krzesełkowe o przepustowości ponad 4 tysięcy osób na godzinę. Do tego jest 7 wyciągów narciarskich. Łącznie dla narciarzy przygotowano 11 kilometrów tras zjazdowych z czego 6 km jest oświetlonych, co umożliwia jadę w godzinach wieczornych oraz po zmroku. Są to trasy przeznaczone dla wytrawnych narciarzy oraz osób początkujących i dzieci.

Szczegóły

Stacja Narciarska Dwie Doliny: Muszyna - Wierchomla

Położenie

Beskid Sądecki
Województwo małopolskie
Powiat nowosądecki
Gmina Piwniczna-Zdrój

Adres

Wierchomla Mała 21
33-350 Piwniczna Zdrój

Współrzędne geograficzne

49.431°N, 20.811°E

Ceny

Karnety od 40 zł za 2 godziny

Telefon

+48 18 414 31 30
+48 18 414 31 31

Strona www

www.wierchomla.com.pl

Lokalizacja na mapie

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla