Opis zawodu – sprzedawca.

Sprzedawca obecnie jest jednym z bardziej poszukiwanych zawodów wśród pracodawców. Jest to spowodowane coraz lepszą koniunkturą a co za tym idzie rozwojem handlu i coraz większą ilością sklepów. Sprzedawca jest to wymagający zawód, w którym należy wykazać się duża wytrzymałością psychiczną oraz fizyczną. Nieraz trzeba całe 8 godzin spędzić na nogach lub przy kasie przekładają c towary. Do tego nieraz trzeba radzić sobie z trudnymi klientami, którzy potrafią skutecznie uprzykrzyć pracę.

Wzór CV dla sprzedawcy.

Sprzedawca jest to wizytówka firmy – jest to osoba, która ma bezpośredni kontakt z klientem. Dlatego musi to być osoba, która budzi zaufanie oraz potrafi zostawić po sobie dobre wrażenie. Pracodawcy szukając kandydatów do pracy przede wszystkim zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe, umiejętność obsługi kasy fiskalnej oraz wysoką kulturę osobistą i komunikatywność. Do głównych obowiązków sprzedawcy należy bezpośredni kontakt z klientem, obsługa kasy fiskalnej i terminali płatniczych, obsługa klienta, dbanie o wystrój i estetykę sklepu, uzupełnianie towaru na półkach, branie udziału w inwentaryzacji i obsługa reklamacji i zwrotów.

  • Doświadczenie zawodowe
    Jest to jeden z głównych czynników, które są brane pod uwagę. Pracodawca w pierwszej kolejności szuka osób, które już mają pojęcie o pracy w handlu. Osoby, które dopiero zaczynają pracę w sklepie jako sprzedawca mogą nie sprawdzić się w tej roli i co za tym idzie szybko zrezygnować z pracy. Osoby z doświadczeniem wiedzą już jaka jest specyfika pracy w zawodzie, jakie są jej plusy i minusy.
  • Umiejętności
    Na drugim miejscu pracodawca stawia umiejętności kandydata. Do głównych umiejętności, jakie musi posiadać kandydat są: obsługa kasy fiskalnej, obsługa terminali płatniczych, znajomość prawa, umiejętność obsługi komputera i programów biurowych. Dodatkowym atutem na pewno będą dodatkowe kursy i kwalifikacje związane z obsługą klienta, psychologii czy pracy z trudnym klientem.
  • Cechy osobowości
    Dla pracodawcy ważne są również cechy osobowości kandydata. Dobrze aby w CV sprzedawcy lub liście motywacyjnym opisać swoje cechy popierając je przykładami. Do głównych cech osobowości przydatnych podczas pracy jako sprzedawca na pewno należą: komunikatywność, odpowiedzialność, sumienność, umiejętność pracy w zespole, punktualność.

Podsumowanie CV dla sprzedawcy.

CV dla sprzedawcy warto również wzbogacić o podsumowanie swojej osoby. Najlepiej aby były to 2-3 zdania w których opisany będzie nasz cel zawodowy, główne osiągnięcia oraz zaangażowanie i motywację do podjęcia pracy jako sprzedawca.

CV sprzedawca

 

Potrzebujesz profesjonalnego CV dla sprzedawcy?

Odwiedź stronę: www.startcv.pl/wzor/cv-sprzedawca