Baby Shower to coraz popularniejszy zwyczaj wśród przyszłych mam. Przywędrował do Polski oczywiście ze Stanów Zjednoczonych. Doskonałym pomysłem na integrację gości jak zawsze są różnego rodzaju konkursy. Dobrze by były tematycznie związane z przyjęciem. Jakie konkursy i gry się sprawdzą w tym przypadku najlepiej?

Jakie konkursy na Baby Shower?
Konkursy czy gry powinny być tematycznie związane z tematem rodzicielstwa. Ciekawym pomysłem, który sprawdza się na każdym przyjęciu, jest zgadywanie smaków zawartych w słoikach z jedzeniem dla niemowląt. Uczestnikom konkursu zamyka się oczy i daje do spróbowania przeciery. Wygrywa oczywiście osoba, która będzie mieć najwięcej trafień.
Można także pobawić się w obstawianie kiedy urodzi się dziecko. Każdy gość zapisuje swój traf na kartce i oddaje kartkę przyszłej mamie. Ta przechowuje karteczki i ustala zwycięzcę już po porodzie. Tej osobie można podarować drobny upominek np. w formie fotografii maluszka.

Popularne gry na Baby Shower
Do zabawy można również zaangażować i gości prosząc ich aby przynieśli ze sobą swoje zdjęcia z dzieciństwa. Później można pobawić się w zgadywanie kto jest kim. Wygrywa ta osoba, która uzyska najwięcej poprawnych dopasowań.
Poza tym doskonałym konkursem jest też zgadywanie do czego służą różnego rodzaju przedmioty. Można w tym celu przygotować akcesoria dla niemowląt, które są mniej popularne, zwłaszcza dla osób, które nie mają dzieci. Dobrze sprawdzają się np. wkładki laktacyjne, poduszki do karmienia czy aspiratory do czyszczenia nosa. Goście w czasie przyjęcia będą musi zgadnąć do czego poszczególne przedmioty służą.

Gry zręcznościowe
Poza tym zawsze pobawić się można w gry zręcznościowe. Przewijanie dziecka na czas czy przygotowywanie kaszki w jak najkrótszym czasie to wbrew pozorom doskonała zabawa i to dla wszystkich – bez względu na wiek i ilość posiadanych dzieci. Taka gra dostarcza mnóstwo zabawy i pozostaje w pamięci na długo. Warto zmagania nagrać lub sfotografować, aby pozostała pamiątka.
www.ebielskobiala.pl
przedszkole Bydgoszcz