Organizacja przyjęcia urodzinowego wymaga przygotowania kilku atrakcji, aby nasze pociechy nie nudziły się choćby przez chwilę. Nawet masa najdroższych i najbardziej wymyślnych zabawek nie wystarczy, gdy zabraknie nam pomysłów na ciekawą organizację czasu. Przyjęcie dla dziecka należy dokładnie zaplanować, najlepiej zaczynając od ustalenia listy gości. Już na tym etapie możemy zaangażować w pomoc nasze dziecko. Będzie ono w stanie samodzielnie wykonać zaproszenia i przekazać je odpowiednim osobom. Do innych ważnych czynności, o które należy zadbać przed przyjęciem zalicza się przygotowanie tortu oraz innych przekąsek a także wykonanie dekoracji, dzięki którym nasze przyjęcie będzie wyjątkowe. Jednym z najważniejszych elementów przyjęcia urodzinowego mogą być gry i zabawy, które pozwolą naszym dzieciom dobrze bawić się w gronie innych maluchów. Wymyślając gry na kinderbal należy dostosować je adekwatnie do wieku dzieci. Aby zwiększyć emocje oraz wszczepić ducha rywalizacji możemy pomyśleć o zakupie drobnych upominków w celu nagrodzenia zwycięzców gier. 
Wypróbuj znane zabawy lub przygotuj swoją wersję gry, którą z łatwością dostosujesz do wieku i preferencji dzieciaków (balony z helem Wrocław)!
Pudełko z zadaniami- Gra odbywa się przy odtwarzanej muzyce. Dzieci siadają w okręgu na podłodze i przekazują sobie pudełko wypełnione kartkami z zadaniami. W momencie gdy muzyka wycisza się, dziecko trzymające pudełko losuje kartkę z zadaniem, które ma wykonać. Zabawa trwa do wyczerpania kartek z zadaniami lub balonów z nadrukiem.
Autoportrety- W celu przeprowadzenia tej zabawy musimy przygotować duże arkusze papieru dla każdego uczestnika zabawy. Każde dziecko kładzie się na arkuszu papieru, natomiast zadaniem pozostałych jest obrysowanie jego sylwetki kolorowymi pisakami. Następnie dzieci kończą swoje rysunki. Dobra zabawa gwarantowana!
Wspólny posiłek- Do zabawy tej potrzebujemy par złożonych z dzieci. Na początku zakrywamy dzieciom oczy (np. opaskami), po czym pozwalamy im na wzajemne karmienie się. Możemy wykorzystać do tego lody, kisiel, czekoladę. Najlepiej zabezpieczyć odpowiednio ubrania, w przeciwnym wypadku plamy będą nieuniknione. 
Przedstawione powyżej zabawy są tylko przykładami pomysłów, które możecie wykorzystać. Zachęcamy do kreatywnego myślenia oraz dostosowywania gier i zabaw do wieku uczestników. Warto zadbać również o to, aby zabawy nie były monotonne. W celu tym możemy połączyć zarówno zabawy ruchowe, jak również gry edukacyjne, które wymagać będą wytężenia dziecięcych umysłów.

Autor: Tomasz Mynarski