Można by rzec, że eventów jest tyle, ilu ich organizatorów… Jeśli staje się przed koniecznością, bądź przyjemnością zorganizowania doskonałego eventu, nie warto wpadać w panikę. Organizacja zarówno kameralnego eventu biznesowego, jak i masowego wydarzenia nie musi być wspomnianą wcześniej koniecznością, przywodzącą na myśl stres organizacyjny. Takie wyzwanie może stać się przyjemnością, warto jedynie pamiętać o kilku zasadach i radach, aby samemu czerpać radość z organizowanego eventu. Czy można by też rzec, że dobrych eventów jest tyle, ilu ich dobrych organizatorów?

Co wpływa na pozytywną ocenę eventu?

Najważniejszym wyznacznikiem powodzenia eventu jak podpowiadają fachowcy z StartCV.pl są zadowoleni goście. Bez względu na to, czy organizuje się małe spotkanie firmowe, czy też dużą imprezę plenerową, najważniejsze są pozytywne opinie uczestników imprezy. Jeżeli w ocenie gości był to dobry event, mamy prawo do zadowolenia. Aby sprostać wymaganiom, należy przede wszystkim zaplanować starannie wszystkie elementy przyjęcia, zaangażować się, aby współdziałały ze sobą nienagannie.

O czym należy pamiętać, by zorganizować dobry event?

Należy określić budżet, jaki mamy do dyspozycji na organizację przyjęcia oraz zaplanować, na jakie odstępstwa można sobie pozwolić od bazowej kwoty. Warto zorientować się w upodobaniach potencjalnych gości, by móc określić tematykę eventu. Każde wydarzenie jest przecież zupełnie inne, jak różni są ludzie. Wybór miejsca i czasu eventu oraz odpowiednio wcześniejsza informacja gości są niezbędne, by móc zaplanować wyjście. Należy pamiętać, że wybrane miejsce musi pomieścić zaplanowaną ilość osób oraz odpowiadać charakterem i możliwością zrealizowania tematyki i planu eventu

Co zrobić, by sala nie była pusta?

Jeżeli dobry organizator starannie zaplanował już dobry event, musi pamiętać o bardzo istotnej kwestii. Informacja o organizowanym evencie musi zostać rozgłoszona wśród potencjalnych gości imprezy. Promocja eventu jest bardzo ważna, bo nawet jeśli plan się uda, działania będą współgrały, miejsce, czas i tematyka będą strzałem w dziesiątkę, to jeśli ludzie nie dowiedzą się o evencie, nie będą mieli możliwości przybyć, uczestniczyć… i oczywiście pozytywnie ocenić eventu!

Start CV