Przed rozpoczęciem pracy nad organizacją każdego eventu musimy ustalić jego cel. Mogą być one różne: nagroda, promocja danej marki, element motywacyjny dla pracowników itd. Później określa się target odbiorców – grupę docelową (dzieci, dorośli, biznesmeni). W zależności od tego impreza będzie odbywać się w innym miejscu i o innej porze. Warto nakreślić sobie jej orientacyjny plan.
Należy pamiętać o tzw. części oficjalnej i artystycznej,  cateringu (menu),ewentualnych konkursach z nagrodami (w tej roli mogą wystąpić gadżety firmowe np. balony z nadrukiem i balony z helem) i oczywiście o części nieoficjalnej, którą zwykle  zostawia się na sam koniec imprezy.
Istotną kwestią jest ustalenie motywu przewodniego eventu. Do niego dostosowujemy praktycznie wszystko – catering, część artystyczną i itd. Warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnego konferansjera. Wbrew pozorom jest to osoba, która może uczynić imprezę firmową dużo bardziej atrakcyjną dla jej uczestników. Jednak znalezienie dobrego “kaowca” nie jest wcale takie łatwe.
Niezwykle istotną kwestią przy organizowaniu takiego eventu jest budżet na niego przeznaczony. Jeśli nie jest on zbyt dużo trzeba zastanowić się praktycznie nad każdym elementem. Oczywiście wiele można “nadrobić” oryginalnym pomysłem na organizację imprezy. Dlatego istotnym elementem jest tutaj pomysłowość i kreatywność.
Po rozrysowaniu wstępnego planu można przystąpić do szczegółowej organizacji eventu firmowego. Trwa to czasem tygodni lub nawet miesiące. Istotnym bowiem jest każdy nawet najmniejszy szczegół – w tym w przemyślany sposób gadżety firmowe na czele z balonami z nadrukiem i balonami z helem.
Opracowanie: bazyliazasole.pl