Szwedzi słyną ze swego uwielbienia do kawy. Każdego dnia na przerwie kawowej spędzają niemal godzinę czasu pracy. Nic dziwnego, wszak statystyczny Szwed w ciągu roku wypija 8kg kawy. To właśnie dlatego znają ciekawe sposoby picia kawy. Jednym z nich jest znana najlepszym baristom kawa po szwedzku. Jak ją przygotować?

Kawa po szwedzku
Jeśli jesteś smakoszem kawy to powinieneś obowiązkowo spróbować tego przysmaku. Do zrobienia kawy po szwedzku potrzebujesz:

świeżo zmieloną kawę,
jajko,
woda.

Mając wszystkie składniki możesz zabrać się do przygotowania kawy, której z pewnością jeszcze nie próbowałeś.

Przygotowanie
Świeżo mielona kawa jest podstawą tego napoju, gdyż zapewnia mocniejszy aromat. Jeśli jednak nie masz odpowiednich narzędzi możesz zastosować gotową kawę, którą masz w domu. Aby przygotować napój należy do świeżo zmielonej kawy wbić jedno jajko (należy wybrać jajko dobrej jakości) oraz dodać odrobinę wody. Następnie całość należy wymieszać aż do powstania jednolitej masy. Powstałą masę dodajemy do gotującej się wody, a następnie rozlewamy do filiżanek, przecedzając aromatyczny napar przez sitko.

Fika
Aby w pełni poczuć smak prawdziwej Szwecji warto udać się na Fika, czyli przerwę na kawę i przekąskę. Ważnym elementem Fika jest rozmowa. Szwedzi nie piją kawy w samotności. Zbierz więc grupę przyjaciół i wspólnie rozkoszujcie się niezwykle kremową kawą po szwedzku. Przyjazna atmosfera i niepowtarzalny charakter sprawią, że od razu pokochacie smak tego skandynawskiego specjału.

Wyśmienite szwedzkie kawy można kupić w sklepie z kawą w Bielsku-Białej.